Title

 

OT Invernal 2018

Results – OT Invernal 2018

2018-07-14
FAMILIAR (8 / 8) Time Atrás
1. Newen OT OTTrail Araucania 34:01
2. Familia Cabeza Tucapel 35:42 +1:41
3. Héctor Aceituno Rafaela Aceituno Guentecura Carmen Gallegos/Rucatalca 41:45 +7:44
4. Micaela-Magdalena COP 54:36 +20:35
5. Toro Curriñir No club 55:14 +21:13
6. Los Gaviotas OTTrail Araucania 1:07:13 +33:12
7. Familia Zamorano Fontalba Carmen Gallegos/Rucatalca 1:15:03 +41:02
8. Los Fantasmas JOEL LIZAMA 1:46:06 +72:05
M12 (7 / 7) Time Atrás
1. David Alejandro Aceituno Guentecura Carmen Gallegos/Rucatalca 1:05:40
2. Carlos Nicolás Alegría Jorquera Cebochi 1:11:42 +6:02
3. Jeremy de Jesus Duarte Galvez Carmen Gallegos/Rucatalca 1:25:42 +20:02
4. Amaro Ignacio Castillo Del Pino Carmen Gallegos/Rucatalca 1:41:46 +36:06
5. Benjamin Adolfo Monsalve Romero Carmen Gallegos/Rucatalca 1:42:11 +36:31
6. Oscar Jesus Esteban Aburto Viveros Carmen Gallegos/Rucatalca 2:07:26 +61:46
  Vicente Antonio Quezada Villaseca Carmen Gallegos/Rucatalca MP
M14 (7 / 7) Time Atrás
1. Farid Yassid Avid Abarca Carmen Gallegos/Rucatalca 1:01:27
2. Mateo Ismael Madariaga Vidal Carmen Gallegos/Rucatalca 1:03:10 +1:43
3. Agustin Andres Aburto Viveros Carmen Gallegos/Rucatalca 1:04:07 +2:40
4. Tomás Esteban Barra Rojas Cebochi 1:07:05 +5:38
5. Martin Ignacio Berrios Zuñiga Carmen Gallegos/Rucatalca 1:27:22 +25:55
6. Vicente Manuel Celis Diaz Carmen Gallegos/Rucatalca 1:43:48 +42:21
7. Vicente Alejandro Molina Pulgares Carmen Gallegos/Rucatalca 2:19:31 +78:04
M16 (3 / 3) Time Atrás
1. Diego Antonio Díaz Rubio Cebochi 42:52
2. Cristian Andrés Cheuquehuala Melipil Cebochi 1:18:40 +35:48
3. Pablo Gastón Saldías Tapia Cebochi 1:20:39 +37:47
M18 (3 / 3) Time Atrás
1. Matías Alejandro Quezada García Carmen Gallegos/Rucatalca 1:21:32
2. Felipe Alexis Sepúlveda Osorio Cebochi 1:32:00 +10:28
3. Elvis Aron Cid Alegría Carmen Gallegos/Rucatalca 2:06:43 +45:11
M21 (9 / 9) Time Atrás
1. Jorge Armando Espinoza Puschel COP 1:28:12
2. Nelson Yañez Cortes Exploraventura 1:35:42 +7:30
3. Alvaro Rodrigo Lizama Nahuelhual JOEL LIZAMA 1:52:10 +23:58
4. Gerardo Romeny Kunstmann CEIR Medical 4Sport 2:05:03 +36:51
5. David Manque Rojas O-ESCSOF 2:11:20 +43:08
6. Daniel Cornejo Pezo Carmen Gallegos/Rucatalca 2:18:00 +49:48
7. Ignacio Caucao Rivera OTTrail Araucania 2:30:09 +61:57
  Ignacio Lara Escalona O-ESCSOF MP
  Isaías Illanes Aguilera Ejercito MP
M21E (13 / 13) Time Atrás
1. Jorge Arriagada Olivos FEDEM 1:07:36
2. Jervacio Torres Peña FEDEM 1:13:04 +5:28
3. Danilo Andres Curaqueo Lizama OTTrail Araucania 1:13:05 +5:29
4. Herman Antonio García Campos FEDEM 1:14:00 +6:24
5. Ivan Donoso San Martin FEDEM 1:14:24 +6:48
6. Francisco Parra Sanhueza FEDEM 1:16:23 +8:47
7. Manuel Jesus Riquelme Vielma FEDEM 1:17:57 +10:21
8. Leonel Darío Caniuqueo Venegas FEDEM 1:19:59 +12:23
9. Jorge Cifuentes Contreras FEDEM 1:23:12 +15:36
10. Juan Bustamante ABC 1:44:55 +37:19
11. Roberto Andres Arriagada Uribe COP 1:45:18 +37:42
12. Miguel Yañez Candia FEDEM 2:09:29 +61:53
  Pablo Cancino Cancino FEDEM MP
M35 (3 / 3) Time Atrás
1. Mauricio Cabezas Club Tucapel 1:22:11
2. Cesar vicente Curaqueo Marihuan OTTrail Araucania 1:33:22 +11:11
3. Rodrigo Toledo Cota 8 1:38:10 +15:59
M40 (4 / 4) Time Atrás
1. Miguel Toro Tucapel 54:52
2. Edgardo Barra Mardones Ejercito 1:04:13 +9:21
3. Jaime Alfredo Fredes Pérez COP 1:16:41 +21:49
4. Carlos Galdames Danitz COP 1:23:29 +28:37
M45 (5 / 5) Time Atrás
1. Kai Ostermann COP 1:18:31
2. Sergio Yañez ABC 1:22:28 +3:57
3. Luis Novoa Bustamante OTTrail Araucania 1:22:46 +4:15
4. Carlos Gastón Saldías Guerrero Cebochi 1:53:10 +34:39
  Cristian Barreau ABC MP
M50 (4 / 4) Time Atrás
1. Willy Urra OTTrail Araucania 1:50:24
2. Erwin Thieme Neira COP 2:35:53 +45:29
  Eleandro Nahuel Rodríguez No club MP
  José Reinaldo Reyes Cabezas Cebochi MP
NOV+18 (7 / 7) Time Atrás
1. Jaime Carcamo Vargas O-ESCSOF 26:38
2. Danilo Abarca del Pino O-ESCSOF 28:17 +1:39
3. Jose Alejandro Diaz Hernadez O-ESCSOF 30:38 +4:00
4. Erick Perez Inostroza O-ESCSOF 35:20 +8:42
5. María José Mosso Gonzalez COP 1:14:53 +48:15
6. Leonardo Fredes No club 1:18:13 +51:35
7. Carolina Klempau Larrain No club 1:20:27 +53:49
NOV-18 (3 / 3) Time Atrás
1. Javier Ignacio Meyer Mondaca Cebochi 43:17
2. Roberto Ignacio Varela Orellana Cebochi 46:37 +3:20
  Cistobal Gonzalez Carmen Gallegos/Rucatalca MP
W12 (3 / 3) Time Atrás
1. Vanina Andrea Fredes Rebolledo COP 50:46
2. Lissette Victoria Faúndez Rivera Cebochi 1:15:44 +24:58
3. Valentina Millaray Silva Sepúlveda Carmen Gallegos/Rucatalca 1:48:01 +57:15
W14 (4 / 4) Time Atrás
1. Fernanda Cornejo Pino Carmen Gallegos/Rucatalca 1:09:09
2. Maria Fernanda Caceres Romero Carmen Gallegos/Rucatalca 1:13:08 +3:59
3. Paula Alejandra Toro Abarca Cebochi 1:21:59 +12:50
4. Macarena de los Angeles Martinez Rojas Carmen Gallegos/Rucatalca 1:44:04 +34:55
W16 (2 / 2) Time Atrás
1. Sahian Christell Silva González Cebochi 1:36:42
2. Catalina Christel Saavedra Cornejo Cebochi 1:38:52 +2:10
W21 (6 / 6) Time Atrás
1. Angela Viviana Lizama Nahuelhual JOEL LIZAMA 1:38:24
2. Jocelyn Jiménez Henríquez COP 2:01:04 +22:40
3. Francisca Villagran Cota 8 2:49:16 +70:52
  Joselyn Rabba ABC MP
  Macarena Belmar Bravo O-ESCSOF MP
  Nicole Tixi Villaroel COP MP
W21E (3 / 3) Time Atrás
1. Barbara Molina Cota 8 1:51:29
2. Magdalena Wagner Carmen Gallegos/Rucatalca 1:51:41 +0:12
3. Sonia Rivera Aedo OTTrail Araucania 2:55:23 +63:54
W35 (5 / 6) Time Atrás
1. Fernanda Cordero Tapia Carmen Gallegos/Rucatalca 1:36:50
2. Marcela Muñoz Rozas ISV 1:37:47 +0:57
3. Ana Casimiro JOEL LIZAMA 1:43:18 +6:28
4. Marcela Gutiérrez Silva OTTrail Araucania 2:25:12 +48:22
  Paola Grieco Cota 8 MP
W40 (2 / 2) Time Atrás
1. Susana Andrea Rebolledo Zuñiga COP 1:30:16
2. Marisel Guentecura Flores Carmen Gallegos/Rucatalca 1:52:52 +22:36
W50 (3 / 3) Time Atrás
1. Maria Alicia Marquez Jara COP 53:08
2. Viviana Villarroel Campos OTTrail Araucania 57:05 +3:57
3. Maria Angélica Navarro Moreno COP 58:29 +5:21

 

Created by MeOS 3.5.834 (RC1): 15-07-2018 21:36:02